Ty nejlepší výlety vedou právě k nám

Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou byla poprvé otevřena pro veřejnost 1. května 1939. Původně vznikla jako součást muzea v sousedním loveckém zámku Ohrada rozhodnutím tehdejšího majitele hlubockého panství Dr. Adolfa Schwarzenberga.

V roce 2024 slavíme již 85 let. Za tu dobu zoo procházela obdobími vývoje i stagnace. Na konci 60. let 20. století se dokonce uvažovalo o jejím zrušení, zoo ale byla zachráněna a od roku 1972 se rozvíjí jako samostatná organizace. Dnes je Zoo Hluboká příspěvkovou organizací Jihočeského kraje a její rozvoj je nejrozsáhlejší od doby jejího založení. Stala se moderní a uznávanou institucí.

BUĎTE U SETKÁNÍ SE ZVÍŘATY

Odhalte zajímavosti ze života vybraných druhů zvířat!

Během července a srpna můžete zažít komentovaná setkání, která probíhají u vybraných expozic v pravidelných časech.

Zobrazit časy setkání

Přidejte se na večerní komentovanou prohlídku

Uvidíte zvířata, která jsou aktivní především v noci.

Získáte odborný výklad a příjemný zážitek.

Zobrazit prohlídky

 

Kudy se k nám dostanete?

Zoologickou zahradu najdete v blízkosti města Hluboká nad Vltavou, hned vedle loveckého zámku Ohrada. Leží v prostředí pro jižní Čechy typickém — na břehu velkého rybníka, v rovinatém terénu s alejemi starých dubů. Kolorit doplňuje i atraktivní výhled přes hladinu Munického rybníka na zámek Hluboká na horizontu.

Zobrazit na mapě

 

Co vás v zoo čeká?

V současné době zde na přibližně 4,5 ha plochy nalezlo svůj domov a prostor k životu okolo 300 druhů zvířat v téměř 3000 exemplářích. Zoo se v souladu s tradicí i nadále věnuje především chovu zvířat pocházejících z Evropy a z mírného klimatu Asie a zejména druhů žijících v přírodě České republiky. Nechybí ale ani menší expozice představující faunu i flóru Austrálie, Jižní Ameriky a Afriky. Pozorujte tedy dovádivé vydry říční, pestrobarevné vodní ptactvo i majestátního tygra ussurijského, setkejte se s malým mravencem zrnojedem i mohutným losem evropským, nebo zažijte na vlastní kůži tropický deštný prales či svět afrických savan.

Zjistěte více o setkání u zvířat v zoo

Navštivte večerní komentované prohlídky

Psi do zoo nepatří, zjistěte proč

Zobrazit mapu zoo

Zobrazit návštěvní řád