Vzdělávací programy pro MŠ

Připravili jsme pro vás několik vzdělávacích programů, přizpůsobených pro děti, při nichž se můžete zábavnou formou dozvědět zajímavosti ze světa zvířat. Nabízené programy jsou kapacitně omezeny pro max. 30 dětí a probíhají v moderně vybavené učebně Vzdělávacího centra přímo v areálu zoo.

Délka vzdělávacího programu je 45 - 60 min.

Vzdělávací program je v ceně vstupného do zoo, pedagogický doprovod je zdarma. V rámci jednoho vstupu do zoo lze využít pouze jeden vzdělávací program. Programy pro školy je vždy nutné objednat nejméně 14 dní předem pomocí elektronického formuláře nebo telefonicky.

Objednávka je platná až po odsouhlasení lektorkami, které vás budou kontaktovat po vyplnění formuláře.

 

Vyberte si z následujících programů:

Kamarádi ze zoo - návštěva lektora přímo ve vaší MŠ

Do MŠ a 1.-3. tříd ZŠ v Jihočeském kraji přijedeme se zvířátky (kromě května a června). Budeme si o nich vyprávět a pomocí osobních kontaktů s živými zvířaty děti poznají, jak se k nim správně chovat a lépe jim rozumět. (Maximální počet dětí na jednu vyučovací hodinu je 25. Větší třídy lze rozdělit do více hodin. Tento program je za dobrovolný příspěvek na zvířata v zoo.)

Kam se poděl sysel?  NOVÝ PROGRAM

Sysel obecný patří mezi velmi ohrožená zvířata naší krajiny. Kdo to vlastně sysel je a jak žije? Proč je pro naši krajinu důležitý, a jak se stalo, že jsme si ho téměř vyhubili? Jak mu pomáhá naše zoologická zahrada?

Blízká setkání  NOVÝ PROGRAM

Blíže se seznámíme se třemi druhy zvířat, které mohou děti chovat i doma (strašilka, želva, had). Povíme si jak o ně pečovat a lépe jim rozumět. Děti mají možnost kontaktu se zvířaty.

Cvrček a jeho kamarádi  NOVÝ PROGRAM

Jaké zajímavé druhy hmyzu existují a co mají všechno společného? Povíme si, zda jsou tito malí tvorové pro člověka důležití a jak jim pomáhat. Některé zástupce hmyzu si mohou děti zblízka prohlédnout a také osahat.

O Vydrýskovi

Pojďme nahlédnout do světa vydry říční. Zjistíme, jak je přizpůsobena životu ve vodě, proč patří mezi ohrožené živočichy a jak ji chránit. Také se blíže seznámíme s jejím jídelníčkem a prohlédneme si vydří noru.

Soví tajemství

Proč mají sovy tak velké oči a hebké peří? Dokáží otočit hlavu kolem dokola? Nahlédneme do tajemného života sov a zjistíme, co je to vývržek nebo zda jsou sovy opravdu moudré.

Mraveniště 

Pojďme si zahrát na život v mravenčí kolonii  a přitom poznat úžasné schopnosti těchto malých tvorů. V čem se podobají našemu životu? Poznejme jak mravenci chovají dojné mšice nebo pěstují houby.

Lesní pohádka 

Zahrajeme si společně pohádku o zvířátkách, která spokojeně žijí v lese. Co se stane, když zvířátka vyženou z lesa smrdutého tchoře? Smyslem pohádky je poznání, že každý tvor má v přírodě své důležité místo, i když se nám na první pohled zdá, že všemu jen škodí. Program je vhodný pro předškoláky.

Není plaz jako plaz

Že nejsou všichni plazi stejní, si názorně ukážeme na našich kamarádech z říše plazů. Jsou plazi slizcí? Co rádi jí? Jak vypadá plazí šupina? A která zvířata sem vlastně patří?

Šelmoviny

Poznejme naše největší šelmy a zahrajme si na ně! Zkusme si zavýt jako vlci a plížit se jako rys! S rysem jako průvodcem se podíváme do světa ostrých zoubků a drápků. Jakou důležitou úlohu plní šelmy v přírodě? 

 
 
Změna programu vyhrazena. 

 

Lektorky oddělení vzdělávání:

Mgr. Michaela Hartlová (hartlova@zoohluboka.cz)

Mgr. Ing. Isabela Okřinová (okrinova@zoohluboka.cz)

 
Kontakty:
 
+420 387 002 212
 
+420 602 390 355
 
education@zoohluboka.cz

Objednejte si vzdělávací program